Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                             trendy podzim-zima

80. léta

Zdá se, že 80. léta se stala absolutním hitem tohoto roku, a tak i na podzim a v zimě si trendů, které se inspirují touto kreativní dobou, užijeme. Móda 80. let minulého století byla okázalá, barevná a extravagantní a právě takovou ji návrháři představují i tento rok, i když samozřejmě přispůsobenou i jiným současným trendům. Co od tohoto trendu tedy můžete čekat? Jak už bylo řečeno výše, jedná se o módu celkem okázalou, jejíž hlavním znakem jsou výrazná vystužená ramena, kožené bundy s různými zipy, cvočky a velkými límci. Samozřejmě úzké džíny, i ty s dírami, lesklé legíny a vysoké pasy zvýrazněné širokými pásky. Toť hlavní rysy tohoto poněkud extravagantního trendu.

 

 

Military

Saka a kabátky inspirované vojenskými a vladařskými uniformami jsou dalším hitem letošního podzimu. Návrháři je sice do svých kolekcí zahrnují již od podzimu roku minulého, více se však tento trend rozmáhá až letos. Jistě si vybavíte úžasnou kolekci Balmain z letošního jara, která byla inspirována módou Michaela Jacksona, který pozvedl vojenskou uniformu na módní hit. Balmain přišel s opravdu krásnými a sexy saky zdobenými stříbrnými a zlatými přeskami a uniformními knoflíky. I další návháři zapojili vojenské uniformy do svých kolekcí, a to například Alexander McQueen, Temperly, či Paul Smith a ukázali, že vojenská saka se dají kombinovat nejen s úzkými džínami a legíny v rockovém looku, ale také s krátkými i dlouhými sukněmi v looku velice ženském a bohémském.

 

Kožešiny

Nejen kůže je hitem letošního podzimu a zimy, ale velice trendy jsou i kožešiny: kožichy, vesty, čepice, rukavice a jiné doplňky ve všech móžných barvách! A nemusí jít nutně o kožešiny pravé, pokud si je nemůžete dovolit, nebo jste třeba ochránci přírody, pořiďte si napodobeninu.

Barvy a vzory

Mezi stálice v oblasti barev patří samozřejmě černá a bílá a ty budou in samozřejmě i letos. Doplní je šedá, fialová, ale také barvy výrazné a živé jako červená, žlutá, módrá, zelená a další. Také vzory budou pestré podle vzoru Matthew Williamsona. Tudíž kombinujte šaty, topy a sukně nakoupené v létě s podzimními šedými a hnědými tvídovými saky a kabátky, výsledek bude perfektní.

 

Boty a doplňky

Pokud vám to počasí dovolí klidně ještě noste prořezávané botky, které jsou velmi sexy. Jinak si určitě pořiďte boty kotníčkové, nejlépě z lesklé kůže nebo barevného semiše, ozdobené různými přeskami, cvočky apod. Stále ještě vedou také kozačky nad kolena, na které si češky ještě ne a ne zvyknout. Nezapomeňte ani na výrazné kabelky, které by měly ladit s botami nebo alespoň jinými doplňky či líčením.